Lista aktualności Lista aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LASÓW

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to nie tylko znany każdemu "Dzień wagarowicza". Dziś przypada również Międzynarodowy Dzień Lasów.

Jest to święto obchodzone 21 marca, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 28 listopada 2012 roku. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości ludzkości na temat znaczenia lasów dla człowieka. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) zachęca kraje całego świata do propagowania idei i działalności związanej z lasami poprzez sadzenie drzew czy też sprzątanie lasów.

Tegoroczne hasło obchodów dnia lasów to "Lasy i Energia", a ich głównym zadaniem jest podkreślenie znaczenia lasów  na całym świecie. Lasy to nie tylko źródło energii, ale także element zapobiegania zmianom klimatu oraz element stymulujący rozwój gospodarczy, który wpływa na poprawę jakości życia w miastach

Międzynarodowy Dzień Lasów  to doskonała okazja do wyjścia z domu i odwiedzenia najbliższego lasu. Wycieczki i spacery po lasach umilą nam czas spędzony na łonie natury a przez to lepiej poznamy otaczającą nas przyrodę. Lasy są otwarte dla każdego. Z bogactwa przyrodniczego ich piękna i wyjątkowości możemy korzystać zawsze, lecz na określonych zasadach, które nadzorują służby leśne każdego dnia.

Film promujący tegoroczną kampanię Międzynarodowego Dnia Lasów można obejrzeć tutaj.