Lista aktualności Lista aktualności

Ksawery nie ominął naszego nadleśnictwa...

Orkan Ksawery dokonał poważnych szkód również w drzewostanach.

Silenie wiatry nadciągnęły do nas w czwartkowe popołudnie 5 października 2017 r. Zatarasowanych zostało wiele dróg lokalnych. Ksawery dokonał poważnych szkód również w drzewostanach. Cały personel terenowy Nadleśnictwa Żagań niezwłocznie przystąpił do inwentaryzacji powalonych i połamanych drzew. Leśnicy docierali w każdy zakątek ostępów leśnych i sprawdzili kondycję lasu po przejściu orkanu. Zarejestrowaliśmy około 2 tysięcy metrów sześciennych połamanych i powalonych drzew, rozproszonych na terenie całego Nadleśnictwa.

Szkody wystąpiły również na naszej ścieżce dydaktycznej „Poznaj drzewa i krzewy” zlokalizowanej przy biurze nadleśnictwa.

Ze względów bezpieczeństwa do czasu całkowitego usunięcia powalonych drzew na ścieżce, zajęcia edukacyjne zostały odwołane.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z apelem do mieszkańców regionu i turystów odwiedzających nasze lasy o bardzo ostrożne poruszanie się w terenie. Tam, gdzie widać połamane drzewa, gdzie trwają już prace przy jego zagospodarowaniu, zalecamy rezygnację z pobytu w tych miejscach.