Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Drzewa i III Salon Żagański

Centrum Kultury Żagań, Towarzystwo Przyjaciół Żagania oraz Nadleśnictwo Żagań wspólnie zorganizowało konkurs przyrodniczy.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Drzewa (10 październik 2017), Centrum Kultury Żagań, Towarzystwo Przyjaciół Żagania oraz Nadleśnictwo Żagań wspólnie zorganizowało konkurs przyrodniczy pn. „Rozpoznaj - zlokalizuj żagańskie, najstarsze obiekty przyrodnicze”. Do konkursu przystąpiły 3 osobowe drużyny, składające się z nauczyciela oraz dwóch uczniów żagańskich szkół.

Konkurs składał się z części terenowej, w której należało odszukać pomniki przyrody w Parku Książęcym oraz drugiej, gdzie na uczestników czekały określone do wykonania zadania. Należało między innymi ułożyć na czas puzzle, odpowiedzieć na pytania, rozpoznać liście gatunków drzew znajdujących się w parku oraz wskazać obiekty przyrodnicze znajdujące się na terenie miasta Żagań. W rozwiązaniu zadań ważna i pomocna była znajomość terenów miejskich i znajdujących się w nim cennych obiektów przyrodniczych.

W godzinach popołudniowych 10 października 2017 r.  w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w ramach przypadającego Święta Drzewa odbył się III Salon Żagański, w ramach którego przedstawiono stan przeszły, obecny i przyszły „Zielonego Dziedzictwa Przyrodniczego Żagania”. Przybyli goście mogli między innymi poznać historię Żagańskiego Parku Książęcego czy też pozostałych parków i skwerów zieleni miejskiej miasta.

Podczas III Salonu Żagańskiego nagrodzono uczestników konkursu Najlepszą drużyną okazał się zespół z PSP 4 na Koloni Laski, drugie miejsce zajęła PSP 1, trzecie miejsce przypadło PSP 3, czwarte PSP 7, piąte II klasa Gimnazjum Nr 1, szóste PSP 5, siódme klasa II Gimnazjum Nr 2, ósme PSP 2.

Nadleśnictwo jako współorganizator konkursu przygotowało dla każdego uczestnika upominek a zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody książkowe.

Konkurs zorganizowany został po raz pierwszy, ale już dziś wpisujemy termin 10 października w kalendarz działań edukacyjnych Nadleśnictwa Żagań na przyszły rok.

Laureatom gratulujemy i do zobaczenia za rok !!!