Lista aktualności Lista aktualności

DRZEW PRZYBĘDZIE

Ruszyła Ogólnopolska akcja pn. „1000 drzew na minutę". W Nadleśnictwie Żagań uczestnikami akcji byli podopieczni Domu Dziecka.

Co roku leśnicy na terenie całego kraju sadzą około 500 milionów nowych sadzonek, co w przeliczeniu na ilość minut w roku daje wartość aż 1000 drzew na minutę. Obliczono, że gdyby wszystkie sadzonki posadzić w jednym rzędzie, dałoby to odległość z Ziemi na Księżyc i z powrotem. W Polsce co roku leśnicy sadzą coraz więcej drzew liściastych, dlatego ich udział od czasów II wojny światowej zwiększył się z 13 do 23%.

Na terenie Nadleśnictwa  Żagań, w leśnictwie Mirostowice zorganizowano sadzenie drzew połączone  z praktyczną lekcją przyrody dla wychowanków Powiatowego Domu Dziecka w Szprotawie. Po krótkim instruktarzu związanym z techniką oraz wpływem prawidłowego sadzenia na przyszłość lasu zakasano rękawy i przystąpiono do pracy. Zarówno pogoda jak i nastroje dopisały wyśmienicie. Ukoronowaniem wizyty przedstawicieli szprotawskiej placówki był pobyt na szkółce leśnej, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć „matecznik" młodych drzewek oraz poznać sposoby ich hodowli.  Całość dopełniło pieczenie kiełbasek przy ognisku i wspólny posiłek.

Nadleśnictwo Żagań składa serdeczne podziękowanie dla kierownictwa, opiekunów i wychowanków Powiatowego Domu Dziecka w Szprotawie za udział w akcji sadzenia lasu, której jednym z celów było podkreślenie znaczenia lasów dla społeczeństwa.